Úgy tűnik, nem bírt a Wizz Air sem ellenállni annak az utaskopasztásnak, amit eddig csak a Ryanair mert meglépni: egyre több levelet kapunk arról, hogy ők is átprogramozták a helyosztó algoritmust, külön fizetni kell azért, hogy egymás mellett ülhessünk a velünk azonos foglaláson levő útitársainkkal.
Ez is eldőlt. Úgy fest, az utasok csendesen beletörődtek a Ryanair aljas húzásába, nem volt elég nagy a nagy balhé belőle, a Wizz ezért annak ellenére felbátorodott és átvette a szétültetést, hogy Angliában van egy komolynak tűnő vizsgálat ezzel kapcsolatban. Persze lehet vitatkozni arról, hogy mi tartozik az alapszolgáltatásba egy repülőúton, de mi továbbra is elég gonosz dolognak tartjuk azt, hogy szándékosan elbarmolnak valamit azért, hogy az utas fizessen, hogy megkapja azt, ami eddig mindig a szolgáltatás részét képezte. Mi lesz vajon a következő? Nyakadba hány a sztyuvi, ha nem fizetsz neki, amikor belépsz a gépre? Vagy behúzható rajzszögmezővel kérik az üléseket a gépekre és csak annak húzza be az automata, aki fizet?
Magunk még nem tapasztaltuk (majd a hétvégén csekkolunk legközelebb), de sorra kapjuk a leveleket az olvasóktól, hogy az elmúlt hetekben állt át a Wizz is a szétültetésre. Vagyis aki nem fizet a helyosztásért és csak az indulás előtti 48 órában csekkol, számíthat arra, hogy jó távol kerül útitársától. Az egyik olvasó szerint azt állították át, hogy nem tud egyben csekkolni az egy foglaláson levő csapat, a rendszer úgy érzi, hogy egyenként jönnek külön-külön az emberek, ezért dobálja őket szanaszét a gépen.
Eddig úgy volt, hogy helyosztás után már nem lehetett módosítani az alapüléseket, csak extra helyre ( nagy lábtér, első sorok) lehetett upgradelni. Most ez értelemszerűen megváltozott, hiszen a pénzbeszedés a lényeg, tehát miután szétültetett a rendszer, lehet pénzért módosítani mezei ülésekre.
Sok még a kérdés, például mennyi az annyi, meg mi van, ha gyerekkel utazik az ember. Ez az, amit a Ryanair úgy oldott meg, hogy gyerekkel utazóknak kötelezővé tette az ülésválasztást - a felnőttnek pénzért, a gyereknek ingyen. Mivel a Wizz nem nyúlt ilyen eszközhöz, csak gyanítjuk, hogy a gyerekeseket nem ülteti szét még - de várjuk az ezzel kapcsolatos tapasztalatokat is. Arra is kíváncsiak vagyunk, a Wizz hogy magyarázza majd mindezt - remélhetőleg nem úgy, mint a Ryanair, amely sokáig simán letagadta.
Mi a magunk részéről az elmúlt hónapokban többször is épp a szétültetés miatt döntöttünk a Wizz és az easyJet mellett a Ryanair helyett - még akkor is, ha utóbbi ültetési díjjal együtt is olcsóbb lett volna. Ennek is vége, reméljük, az easy nem áll be a sorba, a szétültetés megmarad a két ultracég visszataszító magánszámának.
Az biztos, hogy ezentúl minden utasnak, akinek fontos, hogy útitársa mellett üljön, a jegyárhoz azonnal hozzá kell adnia az ültetés díját.
Természetesen amint több információnk lesz a Wizz változtatásáról, visszatérünk a részletekre.
Az utolsó 100 komment: