Ideális esetben túl sokszor nem kell agyalni azon, hogy hová menjünk nászútra, de legalább egyszer az emberek többsége eljut erre a pontra. A Maldív-szigetek és egyéb drága helyek kapásból kiesnek, de azért az anyósék kápolnásnyéki, szocreál nyaralója és a fehér homokos tengerpart között lehet keresni egy szimpatikus nyúlcsapást. Van pár hely, város elérhető áron és távolságban, amelyek szóba jöhetnek, s ahol önfeledten lehetünk a borsó meg a héja. Szubjektív, alaptípusokat tartalmazó lista.
Az első nyilván Párizs. Már az elvárás és az alaphangulat miatt is. Mondjuk az újasszonytáncból összeszedett pénzből egy kicsit le kell kanyarítani, hogy a vacsorákat, borozgatásokat is igazán búgatós helyen tudjuk elkölteni. Nem kell nagyon extra szállásban gondolkodni, itt ugyanis az egy srófra gyártott szállodák is egyediek. Mert ez Párizs. A szobák kisebbek, de valami extrával - függöny, burkolat, dísz - ezek a kicsi szobák és terek inkább intimitást adnak. Sugárutak luxusboltokkal, sikátorok csóró művészekkel, kibontott hajú, rúzsozott lányok, száraz fehér bort kortyoló, rádiót hallgató hajléktalanok. Fondü, békacomb, kávé. Ha lehet, gyalog közlekedjünk, ne bokszoljunk a fotózó turistákkal La Giocondáért, és sötétedés után nézzünk le a Mars mezőre a toronyhoz.
A kimaradhatatlan Velence. Amit Bruges-ben nem érdemes, arra itt muszáj költeni. A gondolával ugyanis ketten is mehetünk. És szerencsére nem énekelnek a hajósok. A városban mindenképp hajózni kell, akkor pedig célszerű a kétszemélyes verziót is kipróbálni. Az alvás is lehet csúcsromantikus, ha mondjuk egy hajón alszunk - több hajószálloda is működik. Mivel ezek nem állóhajók, jellemzően ki is mennek egy-egy körre, amit nem rossz a kabinból nézni. Az is igaz persze, hogy tengeribetegségre hajlamosaknak annyira nem fog bejönni. Velencébe érdemes akkor menni, amikor éppen nincs semmi esemény - biennálé, karnevál, fesztivál -, akkor ugyanis brutális a tömeg, s talán nem éppen erre vágyunk a nászúton.
Ilyen is van, üres gondola
Aztán a kedvencünk Bruges. A belga kisvárosról már írtunk részletesen, a tökéletesen épen maradt középkori belvárosával, hattyúival és csatornáival a hölgyek azonnal a vár úrnőjének képzelhetik magukat. Lehetőség van lovas kocsival bejárni a város, de akár hajóval is. Talán nászúton szerencsésebb az első, a hajókon ugyanis többen zsúfolódnak össze és a hajó vezetője egy megafonba üvölti a tudnivalókat. Egy napot Brüsszel is megérdemel - ha reggel érkezünk és este vonatozunk át Bruges-be. Nem a pisilő kisfiú lesz a legnagyobb élmény, inkább az ezernyi csokibolt.
Tengerre, egér! Ciprus, bár kissé puritán és természeti szépségek terén küzd némi kihívással, csodás hely. A bulis pároknak Larnaca, az összebújósoknak Pafosz a jó választás. Az Aphrodité fürdőjének otthont adó botanikus kert, Nicosia, a kettészelt város is kötelező elem. És a tengerpart. Érdemes lehet olyan szállodát keresni például Pafoszban, amely csak nemrégiben nyitott. Ezeknél ugyanis elég jó kedvezményeket lehet elcsípni: háromcsillagos áron lakhatunk így akár ötcsillagos szállodában is. A több kilométer hosszan húzódó tengerparti sétány pedig kihagyhatatlan naplemenetekor.
Szinte kötelező kellék nászúthoz
Vulkán tetején. Santorini.Inkább a mozgékonyabb pároknak ajánlható, hiszen a legfőbb látványossága egy lávasziget - valójában egész Santorini egy hatalmas kráter, amelybe betört a tenger. A legnagyobb város Thira, de legalább egy estét el kell tölteni Oiaban is, ahol retinaszaggatóan szép a naplemente. Hajóval kisebb túra tehető a lakatlan lávaszigeten, amely alatt még mindig tüzeskedik a vulkán. Az extra hosszú hajóútban egy vacsora is van, kérdés, megéri-e a több órányi plusz kötelező időtöltést. A sötétedés utáni sétát a sétányon nem érdemes kihagyni. Santorini éppen olyan, mint a képeken: üde, kék és fehér, bájos és bejárható.
Amit kihagytunk a felsorolásból. Róma, Firenze, Bécs. Remek célpontok, bár nem annyira romantikusak. Azért a Római vakáció megtekintése után, robogó bérlésével elég nyerő lehet bármi Olaszországban. Bécs meg sokkal inkább otthonos a magyaroknak, mint más városok Európában, Sisi pedig az egészen dob még egyet - ha életének első harminc-negyven évére koncentrálunk és nem a végére. Kihagytuk Comót, Luganót, mert ezek bár csodálatos helyek, egy nászút valószínűleg tovább tart, mint amennyit ezek a városok megérnek. Bár egy vonatos túra keretében bármennyi idő kevés lehet. Ez azonban bumlis lehet nászútra. S nem vettük sorba az angol és skót vidéket sem, bár nem sok romantikusabbat tudok a vadregényes kastélyoknál. Ezek elérése azonban elég körülményes lehet, vagy ha nem, akkor jóval magasabb árkategóriát képvisel, mint ami ezen a blogon támogatott.
Utolsó kommentek