Miután lassan szinte alig marad valami, ami benne foglaltatik a jegyárban, viszont szinte mindenért pluszt pénzt próbálnak lehúzni az utasról a szolgáltatók, összegyűjtöttük, kinél mi maradt ingyenes és mi az, amiért perkálni kell. Természetesen szép nagy különbségek vannak.
Ez itt a három legnagyobb fapados szolgáltató, akik lefedik a magyar piac majdnem 90 százalékát. Természetesen van még ezeken túl egy valag fizetős szolgáltatás, itt csak azok szerepelnek, amelyek ahhoz kellenek, hogy korábbi alapszolgáltatásokhoz juthassunk.
Wizz Air
Ami benne van a jegyárban:
- az utas elszállítása,
- egy normál méretű kézipoggyász elszállítása a gép hasában, VAGY egy pici kézipoggyász (40x30x18 cm) elszállítása a fedélzeten (egy kézi van az árban, amely ha nagyon pici, biztos, hogy magunkkal vihetjük a gépre, ha nagyobb, akkor a beszállításnál sorban elől állók vihetik, amíg van nekik hely)
- online önbecsekkolás 2 nappal indulás előtt (visszaútra 15 napnál),
- gép által dobott ülőhely, azonos foglaláson szereplőknek egymás mellé
Amiért fizetni kell:
- elsőbbségi beszállás, ami magában foglalja a normál méretű kézipoggyász felvitelét a gépre, illetve egy második pici kézipoggyászt
- ülőhelyválasztás, amihez jár, hogy már 30 nappal indulás előtt elvégezhető az online becsekk
Ryanair
Ami benne van a jegyárban:
- az utas elszállítása,
- egy normál méretű kézipoggyász elszállítása a gép hasában ÉS egy kicsi (35x20x20 cm) kézipoggyász elszállítása a fedélzeten (a rendszer indítását januárra tolták, nem tudni, normál kézi fel tud-e menni a fedélzetre ingyen)
- online önbecsekkolás 4 nappal indulás előtt
- gép által dobott ülőhely, azonos foglaláson szereplőket szándékosan külön ültetik, hogy vegyenek egymás mellé szólót
Amiért fizetni kell:
- elsőbbségi beszállás, amivel mindkét kézit fel lehet vinni a fedélzetre
- ülőhelyválasztás, amivel egymás mellé tudnak ülni az együtt utazók és kinyílik hozzá a lehetőség a becsekkolásra már 60 nappal az utazás előtt
easyJet
Ami benne van az árban:
- az utas elszállítása
- egy nagy kézipoggyász felvitele a fedélzetre a felső rekeszekben rendelkezésre álló helyek erejéig (a gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy a gurulós bőröndökből az elsőbbségiseken túl csak még néhány mehet, a többi megy a gép hasába, hátizsákot és ami beférni látszik az ülés alá, szintén mindig mehet
- online önbecsekk 30 nappal az indulás előtt
- gép által osztott hely, azonos foglaláson szereplőknek egymás mellé
Amiért fizetni kell:
- elsőbbségi beszállás, amivel a kézilimitet kihasználó böhöm gurulós bőrönd is tuti felmehet a fedélzetre
- ülőhelyválasztás (ami ennyi, nélküle is egymás mellé ültet a rendszer és 30 nappal indulás előtt kényelmesen lehet csekkolni, viszont a drága prémium helyet, pl. első sort, nagy lábteret választóknak jár egy második kis kézicsomag felvitele is)
Lehet tehát makkozni, hogy ki mire háklis, kinek melyik a jó. Az easyJet egyértelműen a legutasbarátabb, persze az átlagjegyár is náluk a legmagasabb. Aki sok kézicsomagot vinne és nem érdekli, hogy a cumó a fedélzetre megy, vagy leteszik a gép aljába, illetve tesz arra is, hogy szétültetik az útitársától, annak a Ryanair a legkedvezőbb.
Máshonnan megközelítve: érdemes kiválasztani, hogy melyik szolgáltatásra van szükségünk az út során és azt hozzáadni a jegyárhoz, majd ez alapján összehasonlítani a különböző légitársaságok ajánlatait.
Utolsó kommentek