Újabb fantasztikus járat kerül fel a ferihegyi palettára: a Wizz Air Birminghambe indít járatot. Értékelhető látványosságot a második legnagyobb brit városban, illetve környékén senki se keressen, a célcsoport nem a magyar turistáké. Viszont a környéken dolgozó honfitársaink és az olcsó magyar sörre és csajokra vágyó brit sutyerákok megkapták, amire vágytak. Jegyek vannak 5 ezer forint alatt, de kétségünk sincs, hogy ez nem marad így sokáig.
Legalább két olvasata van az új, szeptemberben induló járat bejelentésének. Az egyik: a Wizz elismerte, hogy az elmúlt években baromság volt hanyagolnia a vidéki Angliát. Sose értettük, hogy ha London elbír napi négy járatot, a Ryanair vígan és drágán nyomja például Bristolt és Manchestert, akkor a lengyeleket szinte a legkisebb faluba is elszállító szolgáltató miért fosott Budapestről hasonló útvonalat indítani. Úgy tűnik, Glasgow-val megtört a jég, bizonyára jók a foglaltsági adatok, jöhet a következő kísérlet immár olyan helyre, ahova a magyar turistaforgalom a nullához konvergál.
Vagy: íme a bizonyíték, hogy a kivándorlás egyre nagyobb mértéket ölt, lám már a Wizz is lát fantáziát olyan útvonalakban, amikről eddig hallani sem akart.
Most következik az a bekezdés, amelyben arról értekeznénk, hogy milyen kúl dolgok vannak a célállomás környékén, de sajna Birmingham azon kevés város egyike, amelyből egyetlen halvány emlék sem maradt meg azon túl, hogy koncert után nagyon jó buliban tomboltunk hajnalig. Vagyis maradjunk annyiban, hogy olyan ismert nevek laknak, vagy laktak az egymilliós iparvárosban, mint a Black Sabbath, a UB40, vagy az épp most új lemezzel előrukkoló Duran Duran. Mocsok jó koncertek vannak, mindenki fellép a városban, aki fontos, érdemes megnézni, hátha valakiért érdemes kiugrani ha már 5 ezer forint alatt indulnak a jegyek. Bocs, a focirajongókat se felejtsük ki, aki az Aston Villára izgul, szintén hajrá. Városkép helyett illusztrációnak inkább az új Duran:
A Wizz büszke arra, hogy kezd kiegyenlítődni a migránsok, turisták, rokonlátogatók és üzleti utasok aránya a forgalmában. Ez a járat azonban nem ebbe az irányba mutat. Lesz rajta 80-90 százalék magyar melós és 10-15 százalék angol suhanc, akik az erős font vásárlóértékét jönnek magyar sörre/csajokra váltani. Meg tán pár üzletember. De be fog jönni, az szinte biztos.
Utolsó kommentek