Megjöttek az olcsó jegyek őszre, legfőbb ideje, hogy kiszámoljuk, a lehető legügyesebb szervezéssel mennyiből lehet megjárni kedvenc nagyvárosainkat. Párezres repjegy most végre Londonba is van, fapados reptéri transzfer és olcsó szálloda is megoldható, csak ezeket kell összekombinálni, hogy a gyenge forint ellenére is nevetséges áron eltölthessünk egy hosszú hétvégét a brit fővárosban. Majdnem három teljes nap utazással, szállodával akár fejenként 30 ezerből, ki az aki itthon marad?
Tízezer forint körüli jegyek most már szép számmal feltűnnek a Ryanair és a Wizz kínálatában, de többnyire a kevésbé népszerű hét közepi időpontokra. Mi viszont kényesek vagyunk és hétvégén akarunk utazni. Ez sem gond, csak kicsit keresgélni kell. A "legtöbbet legolcsóbban" alapelv mentén a reggeli első géppel akarunk indulni és az utolsóval hazajönni és már rá is gyógyulunk az első októberi hétvégére: péntek hajnalban oda, vasárnap este vissza 8 ezer forint a jegy a Wizznél, klubkártyásoknak pedig csak 6 ezer. Lecsapunk.
Következik a szálláskeresés. Londonban annyi a trükk, hogy kicsit el kell távolodni a belvárosból és jó, ha hárman megyünk, mert a legjobb ár/érték arányú láncnál papíron három felnőtt, vagy két felnőtt és két gyerek mehet be egy szobába. (Igen, csináltuk már azt is, hogy négy felnőtt volt, de működik. Bunkóság vagy sem, foglalni 2+2-re kell, hogy legyen mindenkinek ágynemű.) A Travelodge egységei közül a régebbiek kissé leharcoltak lehetnek, célszerű az újonnan nyitott szállodák között bogarászni. Ezek nem csak szépek, kényelmesek, de mivel még nincsenek bejáratva, általában olcsók is. Az adott hétvégére mi most a Whetstone-i Travelodge-ot választjuk: új, metrómegálló mellett van a négyes zónában 20 perc utazásra a belvárostól és 102 fontba fáj két éjszaka, ha előre fizetjük.
fotó: global-conferences.eu
Kicsit kijjebb, vagy metrótól távolabb 70-80 fontért is vannak ajánlatok náluk, de sokágyas tömegszállásra nem feltétlen érdemes menni, az sincs 15-20 font alatt/fő, tehát célszerűbb a szállodát választani. Persze aki bírja a kanapészörföt, hajrá, lehet ingyen is megszállni, mi mondjuk nem szeretünk sem helyiekkel smúzolni, sem utána itthon másokat befogadni, inkább fizetünk egy keveset a szállásért.
Költség még a repréri bejutás Lutonból. Még nem lehet októberre foglalni, de a szeptemberi árak alapján 4,5 fontért az easyBus bevisz a városba, érdemes figyelni, mikor kerülnek fel az új jegyek és gyorsan rájuk rongyolni. Aki a helyszínen próbálkozik, minimum tripla árat fizet. Ha négyen vagyunk, jó alternatíva a vonatos bejutás is Lutonból, mert 4 fő 2 áráért mehet, így pedig már alig drágább a vonat a busznál, de gyorsabb.
Végül van még a helyi közlekedés költsége. Aki csak kimegy a szállásra és vissza, azon túl lábbuszt használ, annak nem kell napijegy, csak egy-egy buszjegy, de szerintünk érdemes kicsengetni a 7,7 fontot egy 1-4 zónás napijegyért. Ez az elektronikus ár, érdemes kiváltani az elektronikus Oyster kártyát, majd hazaindulás előtt visszaváltani, azzal sokkal olcsóbb az utazás - főleg ha nem napijegyet veszünk, hanem csak fel-felszállunk egy-egy járműre és külön jegyeket veszünk.
A lényeg tehát:16 ezres repjeggyel, 3600 forintos reptéri ki-bejutással és 13 ezer forint/fő/2 éj szállodával számolva alig vagyunk 30 ezer forint felett, diszkontklubos repjeggyel, kintebbi olcsóbb szállással és gyakran elcsíphető 1 fontos reptéri busszal még alap helyi közlekedést figyelembe is benézhetünk a határ alá. De talán célszerűbb sokat utazgatni és napijegyekkel számolni, ekkor még mindig belül vagyunk a 40-en. Persze még nem adtunk fel a gépre csomagot, mivel Wizzről van szó, csak egy nyamvadt kis kézipogyónk van, de ügyesen pakolva ez 3 napra bőven elég. Ahol kifelé a kaja utazik, oda hazaúton beficcenhetnek az ajándékok.
Az pedig, hogy ezen felül ki mennyit költ kajára, látnivalókra, színházra, koncertre, egyéni döntés az érdeklődési kör és a pénztárca vastagságának függvényében. HCFB-knek (blogunk lekes hardcore fillérbaszó látogatói) mindenesetre fontos infó, hogy a kinti McDödiben is van 99 pennys csóró sajtburger és mini csirkésszendó (chicken mayo) és a dupla sajtburger is csak 1,49-et kóstál, ebből kettőt betolva pedig még egy átlag férfiember is képes jóllakni. A város meg amúgy is tele van diszkont szupermarketekkel, ahol közel itthoni áron lehet ételhez és italhoz jutni.
Utolsó kommentek