Kempingben aludni a legolcsóbb megoldás, és általában elmondható, hogy a mindentől távol eső, spájz méretű szállásokat is csak fillérekért lehet kiadni. Kivéve, ha mindezt atomdrágán lehet eladni, mert a menőségfaktor kiakad. Íme négy extrém szállás, amelyek nomádságukkal hódítanak. Nem fapados turistáknak való vidék.
Buboréksátor
Hihetetlenül menő lehet egy olyan "szobában" aludni, amelynek teljesen átlátszóak az oldalai. Egy francia cég két helyszínen, Provance-ban és Verdunnél működtet olyan kempinget, ahol egy nagyjából tíz négyzetméter alapterületű átlátszó sátorban lehet aludni. A sátor ággyal, fapadlóval, éjjeli szekrényekkel van berendezve, vagyis nem fogja semmilyen gyökér nyomi a hátunkat. Mondjuk a mi formánkat ismerve, egy madár tuti leszarná a sátrunk tetejét, és azt nézegethetnénk 218 euróért.
Mert a bubisátorban fejenként 109 euróért lehet megszállni, főszezonban és hétvégén 139-ért. További euróhegyeket lehet még elkölteni szolgáltatásokra, pezsgőre, masszázsra és egybekre. Ha azt gondolnánk, hogy ennyi pénzt csak néhány futóbolond fizet ki egy nyomorult sátorért, amelyikben még klotyó és folyóvíz sincs, akkor tévedünk, augusztus második feléig nincs kiadó bubesz.
Minimál a maximumon
Milyen felesleges részei vannak egy szállodának? Mondjuk a szomszéd szoba. Aztán a tető. És a falak. Svájc észak-keleti csücskében, Appelzellerben nyitották meg a Nulla csillagos szállodát, amely nem áll másból, mint egy deszkapadlóból, franciaágyból és éjjeliszekrényből. Oszt ennyi. Se falak, se mennyezet. A kiszolgáló személyzet egy istállóból átalakított épületben ügyködik, főz, hozza a kaját. Ha esik az eső, akkor valószínűleg jobban járnak, mint a szállóvendégek, de hát ez benne a pláne.
Hogy mennyire menő a szabad ég alatt aludni, mi sem mutatja jobban, hogy az idén már nem lehet lefoglalni a szobát, de 2018-ban esetleg tudnak helyet szorítani. Az oldalon nem derül ki, mennyiért mérik a semmit, de egy tudósítás szerint 210 dollárba kerül egy éjszaka falak és tető nélkül.
Szürreál az erdőben
Mész az erdőben, gyanútlanul bandukolsz, egyszer csak egy hatalmas tükörkockát látsz meg a fákra építve. Meg egy ufót. Meg egy madárfészket. A svédországi szálloda az ország északi részén helyezkedik el a semmi közepén. A korábbi példákkal szemben itt egyérteműen a brutálisan jó dizájnt kell megfizetni. Összesen hét szoba van - mind egy-egy fára van építve, amelyre kis függőhidakon és lépcsőn lehet felsétálni. A hetediket az idén nyitották meg, ezért aki idén foglal, árengedményt kap.
Juhú, így csak 12 ezer korona a kéró, de legalább öt főnek, ami fejenként 75 ezer forint. A kétfős boxok 4900 koronáért vihetők, vagyis két főnek 150 ezer forint, szinte ingyen, ahhoz képest, hogy itt már fürdő is van.
Üvegiglu
A tutiság csúcsa az az iglufalu, amely Lappföldön lovagolja meg az északi fény nyújtotta lehetőségeket. A buboréksátorhoz hasonló elrendezés, de magasabb konforttal. Ami hasznos, hiszen nem kell a tökig érő hóban elzarándokolni a vizes blokkig. Igluk mellett aranyásó kunyhót, hagyományos finn házat, ilyen-olyan faházakat is ki lehet venni, de az azért nem annyira állat, mint pizsiben, az ágyból felbámulva nézni az északi fényt.
Persze aligha van annál idegesítőbb, mint felhős időben érkezni és legombolni azt a szerény 621 eurót, amibe az iglu kerül egy éjszakára. Szezonon kívül valamivel olcsóbb, nyáron akár 522 euróért is megúszhatjuk, kérdés, van- értelme. Az érdeklődés ugyanakkor folyamatos, már februárra sem lehet valamennyi szállástípusból foglalni.
+1
Csak ellenpontozás gyanánt mutatunk egy másfajta egzotikus szállást. Egy jurtát. A fentiekkel ellentétben filléres kiadásról beszélünk, hiszen egy jurta háromezer forintért vehető ki. Van benne ágy és éjjeli szekrény. Hátránya, hogy klíma nincs, és sajnos nem annyira vadregényes a környék. De legalább gyorsan oda lehet jutni.
Utolsó kommentek