Végre találtunk megoldást, mellyel kikerülhető a Ryanair mocskos devizaátváltós lehúzása, melynél 335 forint környékén számolják az eurót. Az appjukon foglalva ugyanis az aktuális árfolyamon váltanak. A Wizz appjának annyi az előnye, hogy időnként csak ezen élnek az akcióik. Viszont nagyon kis furfangosak a lilák is, korábbi posztunk hatására végre bekerült a díjjegyzékükbe a géplekésés utáni mentőáruk, csak lazán megemelték 60-ról 70 euróra.
Ezerrel promózzák applikációikat az ultra fapadosok, úgy gondolják, hogy komoly forgalmat tudnak a telefonokra és tabletekre letöltött alkalmazásokról elérni. Kétségtelenül jól jön néha, hogy gyorsan rá lehet pillantani telefonon is az árakra, meg persze kényelmes megoldás az appos becsekkolás: nem kell a beszállókártya kinyomtatásával szarakodni. Mi még kicsit parázunk, hogy az a rohadt telefon épp akkor merül le, vagy krepál be, amikor a kapunál megmutatnánk az onlájn dokumentet, ezért a jó öreg papíros beszkártya is mindig jön velünk. Az viszont mára tök egyértelmű, hogy mindkét olcsó cégnél komoly előnye van az app használatának.
Na nem a kezelhetőség. Akármennyire egyszerűsített is az appokon a procedúra, asztali gépről, vagy laptopról még mindig gyorsabb és kényelmesebb a foglalás. Viszont a Wizz Air rendszeresen megjátssza, hogy 20 százalékos leárazásai csak az appos foglalásokra érvényesek. A Ryanairnél pedig még durvább a helyzet: ha nem budapesti az indulásunk, tehát nem a forint az elszámolás alapegysége, a sima foglalási rendszerben végzett vásárlások alkalmával kikerülhetetlenül az átverős fix devizaátváltási árfolyamot alkalmazzák, az appnál viszont a másnál is megszokott módon az aktuális normális árfolyamot használják.
Korábbi posztunkban részletesen leírtuk, hogy például eurós indulású foglalásnál hiába próbálná az utas kikerülni a szemét 335 forintos eurót, hiába veszi ki a pipát, ahogy kérik, a rendszer akkor is a lehúzós árfolyamon számol. Azóta próbáltuk regisztrált kártyával, többféle kártyatípussal és böngészővel, de továbbra sem tudtuk megúszni a 335-ös árfolyamot. Az appnál viszont nem szemétkedik a rendszer, nem bukunk minden foglalásnál mintegy 7 százalékot. Aki tehát nem akar ajándékba adni nekik súlyos sokezreket, nem budapesti indulás esetén mindenképp az appal foglaljon.
A Wizz Air sem kispályás: kifogásolták korábbi posztunkat arról, hogy titkolják a géplekéséskor hasznos mentőárukat. Elismerték, hogy van ilyen, de azt mondták, nem propagálják. Nem értettük, miért nem lehet ezt a szolgáltatást is beletenni a díjtáblázatba, erre hirtelen beletették, faja. Csak, nyilván látva a többiek magasabb árait, ők is megemelték a díjat, 60-ról 70 euróra. Persze ha lekéssük a gépet, ez még mindig jó ár azért, hogy a következőre feltegyenek, jó, ha tud róla minden fapados utas.
Utolsó kommentek